Герб Република България

РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

МИНИСТЕРСТВО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА

Изпълнителна агенция
"ПРОГРАМА ЗА ОБРАЗОВАНИЕ"

Съдържание

Обявена е открита процедура за избор на изпълнител на обществена поръчка с предмет „Изготвяне на предварителни оценки за прилагане на финансови инструменти по оперативни програми през програмен период 2021-2027 г.“ (подробна информация може да намерите тук).

Дата на стартиране на поръчката – 15.10.2019 г.

Краен срок за оферти – 20.11.2019 г.

Планиран период на изпълнение на поръчката – 18 месеца, считано от датата на подписване на договор с избран изпълнител

Предвид спецификите на отделните оперативни програми Изпълнителят /изпълнителите/ следва да извършат  анализ, да изготви предварителна оценка и концепция за инвестиционна стратегия за всяка една от тях, поради което обществената поръчка е с шест обособени позиции:

Обособена позиция № 5: Изготвяне на предварителна оценка за прилагане на финансови инструменти по „Оперативна програма за наука и образование” 2021-2027.

Освен посочените общи цели и дейности следва да бъдат изследвани и въпросите за:

  • оценка на административния капацитет в сектора за използване на финансови инструменти;
  • анализ на нуждата от техническа подкрепа, насочена към повишаване на инвестиционната готовност на потенциални крайни получатели, напр. изготвяне на бизнес план и/или на прединвестиционни проучвания, свързани с основния проект;
  • изследване на потенциала на центровете за върхови постижения, центровете за компетентност и висшите училища за включване при прилагането на подкрепа чрез финансови инструменти по програмата и други финансови източници; Изследване на потенциала за подкрепа чрез финансови продукти за подобряване на достъпа до приобщаващи и качествени услуги в областта на образованието, обучението и ученето през целия живот;
  • анализ на възможностите за повишаване чрез финансовите инструменти на синергията между специфичните цели на ОПНО  и други инструменти на ЕС.

Изпълнителите следва да анализират какви инструменти могат да бъдат приложени за всека една от специфичните цели, както следва:

ЕФРР, ЦП1 – Специфична цел 1: „Засилване на капацитета за научни изследвания и иновации и на въвеждането на модерни технологии“.

ЕСФ+, ЦП4 – Специфична цел 2: „Подобряване на качеството, ефективността и съответствието на системите за образование и обучение с нуждите на пазара на труда в подкрепа на придобиването на ключови умения, включително цифрови умения“.

Странична лента

Новини

Интерактивна карта НПВУ

Лаборатории на ЦВП и ЦК

ДОБРИ ПРАКТИКИ

нагоре

Интернет страницата се поддържа със средства по приоритета за техническа помощ на Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от Европейския съюз.